

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 80 V |
| Length | 4.7 mm |
| Width | 4.4958 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 4.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 420 Ω |
| Type | Common Mode Filters for Power Line |
| Current | 2.4 A |
| DC Resistance (DCR) | 55 mΩ |
| Max Current Rating | 2.4 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Shielded |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 1.1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 2.4 A |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 1087
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69264
Ext.Price$0.69264
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69264 | $0.69264 |
| 10 | $0.56227 | $5.62270 |
| 25 | $0.51730 | $12.93250 |
| 50 | $0.47593 | $23.79650 |
| 100 | $0.43786 | $43.78600 |
| 300 | $0.41846 | $125.53800 |
| 500 | $0.39993 | $199.96500 |
